Wiadomości

XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

DSC 562624 maja 2017 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla laureatów miejskich eliminacji XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

 Głównym zadaniem konkursu jest przedstawienie profesjonalnej formacji jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Poprzez sztukę, mającą za zadanie zwrócenie uwagi na ważne zjawiska i sytuacje mogące zdarzyć się w codziennym życiu oraz uwrażliwić odbiorców i twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia, promowana jest wiedza o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Ważne są przemyślenia autorów i skojarzenia powiązane ze służbą drugiemu człowiekowi, realizowaną przez funkcjonariuszki i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Celem konkursu jest także ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.


Osoby wyróżnione zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich konkursu. Nagrody i wyróżnienia wręczyli: Marcin Dudek – Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Chełm i st. kpt. Artur Rutkowski – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Chełmie. Po wręczeniu nagród dzieci, młodzież, opiekunowie i rodzice zapoznali się ze specyfiką pracy strażaków, obejrzeli sprzęt i wyposażenie jednostki.

 Konkurs PSP. Konkurs PSP. Konkurs PSP.
 Konkurs PSP. Konkurs PSP. Konkurs PSP.
 Konkurs PSP. Konkurs PSP. Konkurs PSP.
 Konkurs PSP. Konkurs PSP. Konkurs PSP.
 Konkurs PSP. Konkurs PSP. Konkurs PSP.
 Konkurs PSP. Konkurs PSP.  

tekst i zdjęcia: mł. bryg. Wojciech Chudoba, KM PSP Chełm.