Wiadomości

Spotkanie szkoleniowo-opłatkowe w Klubie Batalionowym w Zamościu.

17opl514 stycznia 2016r.,  w Klubie Batalionowym przy ul. Piłsudskiego 36 w Zamościu odbyło się już po raz dziesiąty spotkanie szkoleniowo-opłatkowe.

   W Klubie Batalionowym przy ul. Piłsudskiego 36 w Zamościu  odbyło się już po raz dziesiąty spotkanie szkoleniowo-opłatkowe dla ponad 250 strażaków, prezesów i naczelników jednostek OSP, prezesów zarządów gminnych i miejsko-gminnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Komendantów Gminnych OSP powiatu zamojskiego oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu. Organizatorami spotkania byli druh Kazimierz Mielnicki prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP w Zamościu.
 
W ramach panelu szkoleniowego:
- Anna Gradziuk koordynator ds. transplantacji - przybliżyła problematykę związaną z transplantacją organów,
- st. kpt. Przemysław Ilczuk - przedstawił zagadnienia dotyczące finansowania jednostek OSP z dotacji celowych MSWiA dla jednostek ochrony przeciwpożarowej,
- bryg. Tomasz Burcon - omówił zasady organizacji szkoleń dla Ochotniczych Straży Pożarnych,
- mł. bryg. Andrzej Szozda - odniósł się do ogólnopolskiej kampanii społecznej "Czad i ogień  obudź  czujność".
- druh Kazimierz Mielnicki podsumował działalność zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP podczas minionej kadencji.

    W trakcie spotkania Komendant Miejski PSP bryg. Jacek Sobczyński dokonał podsumowania minionego roku z uwzględnieniem, zorganizowanych szkoleń oraz analizy sytuacji pożarowej. Komendant w swoim wystąpieniu podziękował druhom strażakom, za ich działalność na rzecz mieszkańców powiatu zamojskiego. Spotkanie było dobrą okazją do złożenia sobie życzeń i przełamania się opłatkiem. Życzenia wszystkim strażakom, w imieniu biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej złożył ks. kan. Andrzej Chmaj, kapelan zamojskich strażaków.

    Spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu Echa Roztocza z Suchowoli.
    W naradzie uczestniczyli: Sławomir Zawiślak poseł na Sejm, st. bryg. Piotr Zmarz zastępca lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Lublinie, Henryk Matej starosta Zamojski, Andrzej Wnuk prezydent Miasta Zamość, ks. Andrzej Chmaj kapelan zamojskich strażaków, przedstawiciele służb i podmiotów współdziałających.

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Andrzej Szozda KM PSP Zamość.

 Spotkanie szkoleniowo-opłatkowe w Zamościu.  Spotkanie szkoleniowo-opłatkowe w Zamościu.  Spotkanie szkoleniowo-opłatkowe w Zamościu.
 Spotkanie szkoleniowo-opłatkowe w Zamościu.  Spotkanie szkoleniowo-opłatkowe w Zamościu.  Spotkanie szkoleniowo-opłatkowe w Zamościu.
 Spotkanie szkoleniowo-opłatkowe w Zamościu.