Wiadomości

Narada roczna w Komendzie Powiatowej PSP w Puławach.

DSC 0051W dniu 9 marca 2016 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach przy ul. Lubelskiej 51, odbyła się narada roczna zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

  Tematem narady było podsumowanie działalności Państwowej Straży Pożarnej na terenie powiatu puławskiego w 2015 roku oraz przedstawienie planów na rok 2016.
W naradzie uczestniczyli:
1.    bryg. Grzegorz Alinowski - Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie,
2.    Witold Popiołek - Starosta Puławski,
3.    Tadeusz Kocoń – Wiceprezydent Miasta Puławy,
4.    Wacław Kozioł – Komendant Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty Puławy
5.    Dariusz Fijoł – Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Puławy,
6.    Andrzej Mensik – Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Puławach,
7.    Delegacja strażaków z jednostek OSP z terenu Powiatu puławskiego,
8.    Strażacy i pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Puławach.

   Naradę otworzył st. bryg. Grzegorz Podhajny Komendant Powiatowy PSP w Puławach, który powitał zaproszonych gości oraz pracowników Komendy.
   W dalszej części Komendant Powiatowy PSP w Puławach przedstawił problematykę zadań realizowanych przez puławskich strażaków w 2015 roku oraz plany na kolejny rok. Przedstawione zostały statystyki zaistniałych zdarzeń i działań prowadzonych przez Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą oraz działania Komendy w zakresie:
- operacyjno-szkoleniowym,
- kontrolno-rozpoznawczym,
- logistycznym,
- technicznym,
- kadrowym,
- organizacyjnym.
   W części podsumowującej naradę bryg. Grzegorz Alinowski - Lubelski Komendant Wojewódzki PSP podsumował dotychczasową działalność struktur Państwowej Straży Pożarnej w województwie lubelskim oraz zaprezentował główne cele i kierunki działań w roku bieżącym. Zaproszeni goście również mieli okazję wyrazić swoją opinię o działalności Komendy oraz jednostek ochrony przeciwpożarowej w powiecie. Miłym akcentem wszystkich wypowiedzi była wysoka ocena pracy puławskich strażaków.
   Na zakończenie st. bryg. Grzegorz Podhajny Komendant Powiatowy PSP w Puławach podziękował wszystkim służbom oraz instytucjom za okazaną pomoc i współdziałanie podczas prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych, organizowanych ćwiczeń i realizacji zadań służbowych.
W trakcie narady zaprezentowano pozyskany w roku 2015 nowy sprzęt pożarniczy.

 Narada roczna w Komendzie Powiatowej PSP w Puławach.  Narada roczna w Komendzie Powiatowej PSP w Puławach.  Narada roczna w Komendzie Powiatowej PSP w Puławach.
 Narada roczna w Komendzie Powiatowej PSP w Puławach.  Narada roczna w Komendzie Powiatowej PSP w Puławach.  

tekst/zdjęcia: bryg. Krzysztof Morawski KP PSP w Puławach.