Wiadomości

Wizyta strażaków na obozie harcerskim nad jeziorem Kleszczów

start-900x675W związku z rozpoczęciem obozu harcerskiego w dniu 6 lipca 2018 roku odbyło się spotkanie strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji  w Lubartowie z harcerzami.

Podczas wizytacji rozpoznano teren obozu, sprawdzono znajomość zasad bezpieczeństwa oraz postępowania na wypadek wystąpienia zagrożeń. Zweryfikowano warunki i organizację obozowiska oraz warunki ewakuacji. Uzgodniono sposoby łączności oraz komunikowania się – sprawdzono praktycznie łączność ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie oraz pomiędzy osobami funkcyjnymi na terenie obozu harcerskiego.

W czasie spotkania strażacy przeprowadzili szkolenie dotyczące zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie oraz omówili sposoby postępowania na wypadek zagrożeń mogących wystąpić na terenie obozu z uwzględnieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych.

W spotkaniu udział wzięło 120 osób, harcerzy i osób funkcyjnych.

 Wizyta strażaków na obozie harcerskim nad jeziorem Kleszczów, pow. lubartowski  Wizyta strażaków na obozie harcerskim nad jeziorem Kleszczów, pow. lubartowski  Wizyta strażaków na obozie harcerskim nad jeziorem Kleszczów, pow. lubartowski
 Wizyta strażaków na obozie harcerskim nad jeziorem Kleszczów, pow. lubartowski  Wizyta strażaków na obozie harcerskim nad jeziorem Kleszczów, pow. lubartowski  

źródło: KP PSP Lubartów