Wiadomości

IX edycja warsztatów "Strażak uczy ratować" w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.

IMG 20171121 12581721 października 2017 w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie rozpoczęła się 9 edycja warsztatów szkoleniowych "Strażak uczy ratować" w ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo", której uczestnikami było 15 nauczycieli ze szkół mieszczących się na terenie powiatu lubelskiego.

Prowadzącym zajęcia z zakresu pierwszej pomocy był Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego PSP st. str. Adrian Ząbek.

Zgodnie z programem warsztatów szkoleniowych uczestnicy mieli okazje zapoznać się z podstawowymi zabiegami resuscytacyjnymi u osób dorosłych, dzieci i niemowląt a także zaktualizować wiedzę na temat postępowania w przypadku rozmaitych urazów, padaczki, udaru, zawału serca, śpiączki cukrzycowej i całkowitej niedrożności górnych dróg oddechowych. W ramach zajęć nauczycieli mogli się także dowiedzieć jak posługiwać się podręcznym sprzęt przeciwpożarowym oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas prowadzenia ewakuacji w razie wystąpienia pożaru.

Główny nacisk podczas prowadzenia warsztatów był kładziony na praktykę. Każdy z uczestników miał okazję przećwiczyć pod okiem instruktora postępowanie w różnych stanach zagrożenia życia i zdrowia. Pod koniec zajęć każdy z uczestników dostał zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach wraz z saszetką pierwszej pomocy i plakatem z instrukcją udzielania pierwszej pomocy.

 IX edycja warsztatów edukacyjnych "Strażak uczy ratować".  IX edycja warsztatów edukacyjnych "Strażak uczy ratować".  IX edycja warsztatów edukacyjnych "Strażak uczy ratować".
 IX edycja warsztatów edukacyjnych "Strażak uczy ratować".  IX edycja warsztatów edukacyjnych "Strażak uczy ratować".  

Tekst i zdjęcia st. str. Adrian Ząbek